Wynagrodzenie

 

 

kancelaria prawna

Kancelaria oferuje elastyczne formy ustalenia wynagrodzenia, którego to wysokość jest uzależnione od:

  • rodzaju zlecenia
  • wartości przedmiotu sprawy
  • terminu jego wykonania
  • nakładu pracy

W trosce o najwyższą jakość naszych usług, każdy problem gruntownie analizujemy przed przyjęciem sprawy do jej prowadzenia poddając ocenie szanse wytyczonego celu. Jako, ze cenimy sobie jasne i przejrzyste sytuacje, od początku rozpoczęcia współpracy z naszymi Klientami otwarcie i precyzyjnie ustalamy wysokość wynagrodzenia za prowadzenie sprawy, a która to wysokość określana jest w drodze negocjacji z danym Klientem.

 

 

Kancelaria prowadzi współpracę na zasadach i w zakresie indywidualnie ustalonymi z każdym Klientem. Celem dostosowania oferty do potrzeb poszczególnych Klientów, Kancelaria proponuje następujące sposoby ustalania wynagrodzenia:

  • stałe wynagrodzenie: ustalane z góry za całość postępowania w danej instancji,
  • system ryczałtowy miesięczny: polegający na określeniu z góry sumy wynagrodzenia,
  • system godzinowy: polegający na ustalaniu wysokości wynagrodzenia w zależności od poświęconego czasu na wykonanie danego zadania, którego długości nie można oszacować z przyczyn niezależnych od nas,
  • wynagrodzenie od poszczególnych czynności,
  • możliwość umówienia się na dodatkowe wynagrodzenie od pomyślnego wyniku sprawy (success fee/pactum de quota litis).

Cena usługi uzgadniania jest każdorazowo indywidualnie z Klientem w zawartej z nim umowie.

Wynagrodzenie nie obejmuje wydatków związanych ze sprawą ponoszonych przez klienta takich jak wpis sądowy czy koszty opinii biegłego.

Kancelaria jest płatnikiem podatku VAT i wystawia paragony lub faktury za prowadzenie sprawy.

adwokat Olga Zubrzycka-Staniczek

 

 

porady prawne

Porady prawne

Koszt udzielenia standardowej porady prawnej jest zwykle ustalany ryczałtowo z góry w zależności od stopnia skomplikowania zagadnienia prawnego. Aktualnie stawka wynagrodzenia za udzielenie porady wynosi od 100 do 250 zł. Do ustalonej kwoty wynagrodzenia należy doliczyć VAT (obecnie 23%). W przypadku zlecenia prowadzenia sprawy wynagrodzenie za poradę wliczane jest do honorarium za prowadzenie sprawy.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.