Planując zakup nieruchomości, każdy inwestor zawsze weryfikuje jej stan prawny. W tym celu sięgamy po dane zgromadzone w księdze wieczystej, która stanowi jawne i ogólnodostępne źródło danych, takich jak m.in. kto jest aktualnym właścicielem, czy są hipoteki obciążające nieruchomość, ustanowienie służebności, czy ewentualnych postępowaniach sądowych lub administracyjnych względem nieruchomości itd.

witamy

Odpowiedzialność za długi spadkowe to dość złożona kwestia. Spadek po krewnym nie zawsze okazuje się miłą niespodzianką. Niekiedy zamiast majątku dziedziczymy spore długi i związane z nimi problemy. Odpowiedzialność za długi spadkowe może kształtować się różnie w zależności od tego, czy spadkobierca przyjął już spadek, czy jeszcze nie. Do chwili przyjęcia spadku nie ponosi on winy za długi zmarłego. Niestety w chwili przyjęcia spadku spadkobierca nabywa odpowiedzialność za długi spadkowe z całego swojego majątku.

witamy

Serdecznie witamy na naszym blogu!

 

Został on stworzony, aby przybliżyć problemy prawne oraz zakres naszych usług. Już wkrótce pojawią się pierwsze interesujące wpisy tematyczne.

Zapraszamy do lektury!

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.