Blog

aresztowanie

W życiu każdego człowieka może zdarzyć się sytuacja, w której zostanie zatrzymany przez policję i tymczasowo aresztowany. W takim przypadku warto wiedzieć, jakie kroki podjąć, aby ubiegać się o uchylenie tymczasowego zatrzymania. Jakie działania mogą zwiększyć szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku?

sąd cywilny

Wiele sytuacji życiowych swój finał ma w sądzie. Sprawy tego typu dotyczą zarówno zainteresowanych, jak i ich najbliższych i mają związek z takimi aspektami jak dziedziczenie czy prawo własności nieruchomości. W związku z tym przydatna może być wiedza dotycząca tego, jakimi sprawami zajmuje się sąd cywilny. Co warto wiedzieć na ten temat?

aresztowany

Niesłuszne zatrzymanie może stać się wydarzeniem, które nie tylko wpłynie na poczucie wolności danej osoby, lecz także na jej życie zawodowe i społeczne. Kwestia odszkodowania w takich przypadkach często staje się przedmiotem zainteresowania poszkodowanych oraz ich rodzin. Kiedy przysługuje odszkodowanie za niesłuszne zatrzymanie oraz jak należy postępować w takiej sytuacji, aby uzyskać zadośćuczynienie?

podział majątku po rozwodzie

Rozwód to zwykle trudne i bolesne doświadczenie dla obu stron, a jednym z najbardziej skomplikowanych aspektów tego procesu jest podział majątku. Decyzje o podziale wspólnego dobytku często wywołują konflikty, nieporozumienia i dodatkowe emocje, które mogą wpłynąć na dalsze życie rozwiedzionych osób. W jaki sposób może zostać podzielony majątek?

zwrot pieniędzy

Czy Twoja firma boryka się z problemem nieuregulowanych płatności? Poznaj sprawdzone metody na odzyskiwanie należnych Ci długów oraz zabezpiecz się przed takimi sytuacjami w przyszłości!

wypadek przy pracy

Zgodnie z polskim prawem pracodawcy są zobowiązani do powiadomienia Państwowej Inspekcji Pracy, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz policji w przypadku zaistnienia wypadku przy pracy. Ponadto muszą prowadzić ewidencję wypadków przy pracy oraz przeprowadzać wstępne i okresowe badania pracowników. W przypadku wypadku przy pracy pracownikowi przysługuje zasiłek chorobowy oraz odszkodowanie za szkody spowodowane wypadkiem. Dodatkowo, jeśli pracownik zostanie poszkodowany w wyniku zaniedbania lub niewłaściwego działania pracodawcy, ma prawo dochodzić swoich praw w sądzie.

rozpad rodziny

W dzisiejszym społeczeństwie coraz częściej zdarza się, że mąż nie jest biologicznym ojcem swojego dziecka. Może to być trudna sytuacja, zarówno pod względem prawnym, jak i społecznym. Niekiedy warto rozważyć możliwość wszczęcia powództwa o ustalenie bądź zaprzeczenie ojcostwa. Poniżej dowiesz się, jakie rodzi to konsekwencje.

kobieta w ciąży

Ustawodawca przewiduje szereg uprawnień dla ciężarnych pracownic. Kobiety spodziewające się dziecka mają dodatkowe prawa, które chronią je przed utratą środków finansowych. Mimo to zdarza się, że pracodawcy uchybiają swoim obowiązkom w tym zakresie. Poniżej dowiesz się, co przysługuje ciężarnym pracownicom oraz poznasz praktyczne informacje.

praca zdalna

Od niedawna nie ma już w polskim prawie tzw. telepracy, ponieważ zastąpiła ją praca zdalna. Nowelizacja Kodeksu pracy, skądinąd dość obszerna, reguluje mnóstwo aspektów związanych z home office. Jednym z nich jest potencjalny wypadek. Poniżej przeczytasz, jak zachować się w takiej sytuacji, a także jak wygląda postępowanie w takich sprawach.

podział majątku

Prawo rodzinne bardzo szczegółowo reguluje kwestię majątku w małżeństwie. Niektóre pojęcia brzmią jednak na tyle podobnie, że niekiedy bywają ze sobą mylone. Dotyczy to między innymi instytucji rozdzielności majątkowej oraz podziału majątku. Czy aby na pewno są to tożsame pojęcia? Odpowiedź poznasz poniżej.

kobieta chora na koronawirusa

O tym, czym jest COVID-19, nie trzeba zbyt długo mówić. Z biegiem czasu ta choroba zadomowiła się w naszej codzienności i nie zaskakuje już tak, jak u swoich początków. Strach ustąpił, a pojawiło się trzeźwe postrzeganie sytuacji. Z tego względu wśród pracowników rodzi się pytanie, czy COVID-19 może zyskać miano choroby zawodowej. Dowiesz się o tym poniżej.

umowa kredytu hipotecznego

O tym, że frankowicze wygrywają pozwy, chyba każdy już słyszał. Okazuje się jednak, że obecnie nie tylko kredyty we frankach są poddawane ocenie sądów. Coraz częściej to osoby posiadające kredyt hipoteczny w złotówkach decydują się, aby wszcząć postępowanie. Brzmi to bezsensownie? Wcale nie! Poniżej dowiesz się, o co i w jaki sposób walczą kredytobiorcy.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.