Prawo karne

W przypadku spraw karnych oraz karno-skarbowych obrońcą podejrzanego podczas postępowania może zostać tylko adwokat lub radca prawny. Nasza kancelaria świadczy pomoc prawną z zakresu spraw karnych od postępowania przygotowawczego po Sąd II instancji czy też na etapie skargi do Sądu Najwyższego. Specjalizujemy się w prowadzeniu spraw o przestępstwa i wykroczenia, w tym także przestępstwa i wykroczenia skarbowe.

Jakiej pomocy w sprawach karnych można oczekiwać od adwokata?

Wieloletnie doświadczenie pozwala nam świadczyć kompleksową pomoc prawną tymczasowo aresztowanym. W ramach obrony klienta w postępowaniu przygotowawczym przed organami ścigania uczestniczymy w czynnościach przesłuchania świadków, podejrzanego i stawiania zarzutów. Sporządzamy zażalenia na zastosowane wobec podejrzanego środki zapobiegawcze, zabezpieczające, uczestniczymy przed Sądem, podejmując czynności obrończe, w tym składając wnioski dowodowe na obronę Klienta. Jeśli wyrok Sądu pierwszej instancji jest niesatysfakcjonujący, sporządzamy apelację do Sądu II instancji czy też następnie skargę do Sądu Najwyższego. W sprawach wykonawczych sporządzamy wnioski o przedterminowe zwolnienia, przerwę w wykonywaniu kary, wnioski o odroczenie wykonania kary i inne pisma procesowe. Zajmujemy się także dochodzeniem od Skarbu Państwa odszkodowań za niesłuszne skazanie, tymczasowe aresztowanie lub zatrzymanie. Naszym klientom zapewniamy anonimowość oraz dyskrecję, także po zakończeniu postępowania i prowadzenia sprawy karnej.

W sprawach karnych działamy także jako pełnomocnik zawiadamiającego czy też osoby pokrzywdzonej czynem zabronionym. Pilnujemy zachowanie wszystkich uprawnień pokrzywdzonego pod kątem terminów określonych w ustawie. Sporządzamy subsydiarne akty oskarżenia, prywatne akty oskarżenia, zażalenia na umorzenie postępowania karnego, w tym jako pełnomocnicy reprezentujemy stronę przed Sądem.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.