Prawo karne - Katowice

Od wielu lat zajmujemy się kompleksowym wsparciem naszych klientów. Prawo karne to jedna z naszych specjalności. Występujemy jako obrońcy albo pełnomocnicy osób pokrzywdzonych. Wspieramy ich tak naprawdę na każdym etapie sprawy. Można się zatem z nami skontaktować w dowolnym momencie. Zalecamy jednak jak najszybsze skorzystanie z naszej pomocy, ponieważ dzięki temu istnieje znacznie większa szansa na pozytywnie rozpatrzenie sprawy. Warto zatem czym prędzej postawić na doradztwo profesjonalnych adwokatów. Wspieramy naszych klientów w trudnych dla nich chwilach, a więc już w momencie zatrzymania przez policję, w trakcie postępowania przygotowawczego, a także podczas rozpraw przed sądem zarówno pierwszej, jak i drugiej instancji. Jeśli więc potrzebują Państwo pomocy prawnej w sprawie z zakresu prawa karnego, zachęcamy do umówienia się na spotkanie z prawnikiem w naszej siedzibie w Katowicach lub filii w Chorzowie. Dzięki naszemu doświadczeniu w tej dziedzinie, mogą Państwo mieć pewność, że sprawa będzie w odpowiednich rękach. Sporządzimy niezbędne dokumenty, udzielimy porad prawnych, a także pojawimy się w sądzie, by reprezentować Państwa interesy podczas postępowania sądowego.

Sprawy karne

Sprawy karne mogą dotyczyć szerokiego zakresu przestępstw, a więc obrotu gospodarczego i mienia, wiarygodności dokumentacji, bezpieczeństwa na drogach (w komunikacji), zdrowia, a także życia, nietykalności cielesnej, rodziny, wolności czy przestępczości zorganizowanej. Prawo karne jasno definiuje czyny zabronione, a także konsekwencje, jakie poniesie popełniający je obywatel. Celem tej gałęzi prawa jest rozładowanie negatywnych zjawisk pojawiających się w społeczeństwie bądź jego komórce w efekcie danego czynu zabronionego. Przepisy prawa karnego mają też na celu zapewnienie obywatelom ochrony ze strony władzy. Zakłada również, że każdy jest równy wobec prawa oraz musi mieć zapewniony sprawiedliwy proces.

Nasza kancelaria zajmuje się przede wszystkim sprawami karno-skarbowymi. Niezależnie od rodzaju występku, zawsze warto się z nami skontaktować, ponieważ posiadamy bardzo bogate doświadczenie, wiedzę, a także kwalifikacje. To wszystko sprawia, że jesteśmy w stanie pomóc naszym klientom, niezależnie od problemu, jaki ich dotyczy.

Jakiej pomocy w sprawach karnych można oczekiwać od adwokata?

Wieloletnie doświadczenie pozwala nam świadczyć kompleksową pomoc prawną tymczasowo aresztowanym. W ramach obrony klienta w postępowaniu przygotowawczym przed organami ścigania uczestniczymy w czynnościach przesłuchania świadków, podejrzanego i stawiania zarzutów. Sporządzamy zażalenia na zastosowane wobec podejrzanego środki zapobiegawcze, zabezpieczające, uczestniczymy przed Sądem, podejmując czynności obrończe, w tym składając wnioski dowodowe na obronę Klienta. Jeśli wyrok Sądu pierwszej instancji jest niesatysfakcjonujący, sporządzamy apelację do Sądu II instancji czy też następnie skargę do Sądu Najwyższego. W sprawach wykonawczych sporządzamy wnioski o przedterminowe zwolnienia, przerwę w wykonywaniu kary, wnioski o odroczenie wykonania kary i inne pisma procesowe. Zajmujemy się także dochodzeniem od Skarbu Państwa odszkodowań za niesłuszne skazanie, tymczasowe aresztowanie lub zatrzymanie. Naszym klientom zapewniamy anonimowość oraz dyskrecję, także po zakończeniu postępowania i prowadzenia sprawy karnej.

W sprawach karnych działamy także jako pełnomocnik zawiadamiającego czy też osoby pokrzywdzonej czynem zabronionym. Pilnujemy zachowanie wszystkich uprawnień pokrzywdzonego pod kątem terminów określonych w ustawie. Sporządzamy subsydiarne akty oskarżenia, prywatne akty oskarżenia, zażalenia na umorzenie postępowania karnego, w tym jako pełnomocnicy reprezentujemy stronę przed Sądem.

 

Zobacz również:

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.