Prawo karne - Katowice

Od wielu lat zajmujemy się kompleksowym wsparciem naszych klientów. Prawo karne to jedna z naszych specjalności. Występujemy jako obrońcy albo pełnomocnicy osób pokrzywdzonych. Wspieramy ich tak naprawdę na każdym etapie sprawy. Można się zatem z nami skontaktować w dowolnym momencie. Zalecamy jednak jak najszybsze skorzystanie z naszej pomocy, ponieważ dzięki temu istnieje znacznie większa szansa na pozytywnie rozpatrzenie sprawy. Warto zatem czym prędzej postawić na doradztwo profesjonalnych adwokatów. Wspieramy naszych klientów w trudnych dla nich chwilach, a więc już w momencie zatrzymania przez policję, w trakcie postępowania przygotowawczego, a także podczas rozpraw przed sądem zarówno pierwszej, jak i drugiej instancji.

Sprawy karne

Sprawy karne mogą dotyczyć szerokiego zakresu przestępstw, a więc obrotu gospodarczego i mienia, wiarygodności dokumentacji, bezpieczeństwa na drogach (w komunikacji), zdrowia, a także życia, nietykalności cielesnej, rodziny, wolności czy przestępczości zorganizowanej.

Przede wszystkim zajmujemy się jednak sprawami karno-skarbowymi. Niezależnie od rodzaju wykroczenia, zawsze warto się z nami skontaktować, ponieważ posiadamy bardzo bogate doświadczenie, wiedzę, a także kwalifikacje. To wszystko sprawia, że jesteśmy w stanie pomóc naszym klientom, niezależnie od problemu, jaki ich dotyczy.

Jakiej pomocy w sprawach karnych można oczekiwać od adwokata?

Wieloletnie doświadczenie pozwala nam świadczyć kompleksową pomoc prawną tymczasowo aresztowanym. W ramach obrony klienta w postępowaniu przygotowawczym przed organami ścigania uczestniczymy w czynnościach przesłuchania świadków, podejrzanego i stawiania zarzutów. Sporządzamy zażalenia na zastosowane wobec podejrzanego środki zapobiegawcze, zabezpieczające, uczestniczymy przed Sądem, podejmując czynności obrończe, w tym składając wnioski dowodowe na obronę Klienta. Jeśli wyrok Sądu pierwszej instancji jest niesatysfakcjonujący, sporządzamy apelację do Sądu II instancji czy też następnie skargę do Sądu Najwyższego. W sprawach wykonawczych sporządzamy wnioski o przedterminowe zwolnienia, przerwę w wykonywaniu kary, wnioski o odroczenie wykonania kary i inne pisma procesowe. Zajmujemy się także dochodzeniem od Skarbu Państwa odszkodowań za niesłuszne skazanie, tymczasowe aresztowanie lub zatrzymanie. Naszym klientom zapewniamy anonimowość oraz dyskrecję, także po zakończeniu postępowania i prowadzenia sprawy karnej.

W sprawach karnych działamy także jako pełnomocnik zawiadamiającego czy też osoby pokrzywdzonej czynem zabronionym. Pilnujemy zachowanie wszystkich uprawnień pokrzywdzonego pod kątem terminów określonych w ustawie. Sporządzamy subsydiarne akty oskarżenia, prywatne akty oskarżenia, zażalenia na umorzenie postępowania karnego, w tym jako pełnomocnicy reprezentujemy stronę przed Sądem.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.