Prawo rodzinne

Sprawy rodzinno-prawne regulowane są poprzez przepisy Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego. Wyznacza on normy materialne przy sprawach rozwodowych, alimentacyjnych czy o przysposobienie. Takie sytuacje bywają niezwykle delikatne, ponieważ dotyczą osobistych, a czasami wręcz intymnych spraw. Stronom bardzo ciężko jest wtedy zachować obiektywizm i powstrzymać nadmierne emocje. Adwokaci z naszej Kancelarii świadczą usługi doradztwa prawnego dla klientów indywidualnych oraz reprezentują Klientów w trakcie postępowania przed sądami rodzinnymi. Zapewniamy indywidualne podejście do powierzonych nam spraw i dogłębną analizę Państwa sytuacji.

Pomoc adwokata w sprawach rozwodowych i alimentacyjnych

Sprawy rozwodowe, szczególnie jeśli małżonkowie posiadają małoletnie dzieci oraz nie mają rozdzielności majątkowej, bywają szczególnie skomplikowane. W ich przypadku pomoc adwokata przydaje się jeszcze na etapie przedsądowym. Prawnik przeanalizuje Państwa sprawę i podpowie, czy w danej sytuacji lepiej będzie się zdecydować na rozwód z orzeczeniem o winie, czy też bez jej orzekania. Pozwala to zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy na kosztowne postępowanie sądowe, które może nie przynieść oczekiwanego rezultatu. Nasi adwokaci świadczą także pomoc z zakresu spraw o alimenty. Pomagamy w uzyskaniu świadczenia alimentacyjnego na dziecko bądź byłego małżonka.

Sprawy z zakresu władzy rodzicielskiej

Odrębną dziedziną prawa rodzinnego są zagadnienia związane z zakresem władzy rodzicielskiej. W sprawach związanych z pozbawieniem i ograniczeniem władzy rodzicielskiej, zaprzeczeniem lub ustaleniem ojcostwa/macierzyństwa, uznaniem lub unieważnieniem uznania dziecka czy przysposobienia, zawsze warto przeanalizować sprawę razem z adwokatem. Pomoże on sporządzić odpowiednie pisma i skierować je do Sądu. Dzięki temu zyskują Państwo większą pewność, że sprawa zostanie rozpatrzona przez sąd bez dodatkowych komplikacji.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.