Prawo rodzinne - Katowice

Sprawy rodzinno-prawne regulowane są poprzez przepisy Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego. Wyznacza on normy materialne przy sprawach rozwodowych, alimentacyjnych czy o przysposobienie. Takie sytuacje bywają niezwykle delikatne, ponieważ dotyczą osobistych, a czasami wręcz intymnych spraw. Stronom bardzo ciężko jest wtedy zachować obiektywizm i powstrzymać nadmierne emocje. Adwokaci z naszej Kancelarii świadczą usługi doradztwa prawnego dla klientów indywidualnych oraz reprezentują Klientów w trakcie postępowania przed sądami rodzinnymi. Zapewniamy indywidualne podejście do powierzonych nam spraw i dogłębną analizę Państwa sytuacji. Profesjonalizm i chłodny osąd są w takich sytuacjach niezwykle ważne. Zwłaszcza jeśli w Sądzie ważą się losy małoletnich dzieci bądź rozstrzygane są kwestie związane z podziałem majątku. Wtedy właśnie pomoc adwokata specjalizującego się w rozwodach oraz innych sprawach z zakresu prawa rodzinnego jest nieoceniona. Jeśli więc stoją Państwo przed koniecznością rozwiązania tego typu sprawy, zapraszamy do skontaktowania się z naszą kancelarią.

Pomoc adwokata w sprawach rozwodowych i alimentacyjnych

Sprawy rozwodowe, szczególnie jeśli małżonkowie posiadają małoletnie dzieci oraz nie mają rozdzielności majątkowej, bywają szczególnie skomplikowane. W ich przypadku pomoc adwokata przydaje się jeszcze na etapie przedsądowym. Prawnik przeanalizuje Państwa sprawę i podpowie, czy w danej sytuacji lepiej będzie się zdecydować na rozwód z orzeczeniem o winie, czy też bez jej orzekania. Pozwala to zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy na kosztowne postępowanie sądowe, które może nie przynieść oczekiwanego rezultatu. Nasi adwokaci świadczą także pomoc z zakresu spraw o alimenty. Pomagamy w uzyskaniu świadczenia alimentacyjnego na dziecko bądź byłego małżonka.

Sprawy z zakresu władzy rodzicielskiej

Czytaj więcej: Władza rodzicielska po rozwodzie i rozstaniu. Co warto wiedzieć?

Odrębną dziedziną prawa rodzinnego są zagadnienia związane z zakresem władzy rodzicielskiej. W sprawach związanych z pozbawieniem i ograniczeniem władzy rodzicielskiej, zaprzeczeniem lub ustaleniem ojcostwa/macierzyństwa, uznaniem lub unieważnieniem uznania dziecka czy przysposobienia, zawsze warto przeanalizować sprawę razem z adwokatem. Pomoże on sporządzić odpowiednie pisma i skierować je do Sądu. Dzięki temu zyskują Państwo większą pewność, że sprawa zostanie rozpatrzona przez sąd bez dodatkowych komplikacji.

Czynności pozasądowe przy rozwodach

Podejmujemy się m.in. prowadzenia spraw rozwodowych. Nasi klienci mogą liczyć na kompleksowe wsparcie adwokata specjalizującego się w rozwodach, a więc oferujemy im porady, a także reprezentację przed sądem. Przede wszystkim posiadamy bardzo bogate doświadczenie, dzięki czemu jesteśmy w stanie uporać się z wieloma różnorodnymi sytuacjami. Dobrze wiemy o tym, że podczas tego typu spraw ważą się losu zarówno osób dorosłych, jak i dzieci, a więc podchodzimy do nich z dużą dozą empatii.

Prowadzimy czynności pozasądowe przy rozwodach, takie jak zawarcie ugody, dotyczącej podziału majątku czy ustalenie opieki nad dziećmi. Jest to sposób na znaczne przyspieszenie procesu. Rozwód jest bardzo trudnym emocjonalnie przeżyciem. Podjęcie decyzji o rozstaniu to dopiero pierwszy krok na drodze do rozwiązania małżeństwa. Jako że priorytetem małżonków jest zwykle sprawne i szybkie przeprowadzenie postępowania, ważne jest żeby skorzystali oni z profesjonalnej pomocy prawnej. Pierwszym etapem jest konsultacja z adwokatem specjalizującym się w sprawach z zakresu prawa rodzinnego. Przygotuje on pozew i podejmie działania mające na celu uzyskanie materiału dowodowego. Pomoże również w podjęciu decyzji, czy będzie to rozwód z orzeczeniem o winie współmałżonka czy bez. Jeśli zajdzie taka potrzeba adwokat będzie również mediatorem, który pomoże ustalić najważniejsze kwestie związane z opieką nad dziećmi czy podziałem majątku.

Czynności sądowe przy rozwodach

Jeżeli chodzi o czynności sądowe, jakie mają miejsce przy rozwodach, to można tutaj wyróżnić m.in. założenie akt sprawy, ustalenie terminów rozpraw czy sporządzenie pozwu rozwodowego. Adwokat zajmie się nimi wszystkimi, gdyż kancelaria oferuje klientom pełną opiekę w trakcie prowadzonego postępowania. Pilnujemy dla nich terminów rozpraw, a także składania niezbędnej dokumentacji. Dzięki temu nasi klienci mogą czuć się spokojnie, ponieważ dbamy o ich interesy.

Podział majątku

Sprawy o podział majątku mogą być rozpoznawane w postępowaniu sądowym lub rozstrzygane w sposób umowny. W zakresie umownego, całkowitego lub częściowego podziału majątku zajmujemy się doradztwem prawnym oraz opracowaniem projektu umowy podziałowej. Udzielamy wsparcia prawnego w zakresie zawarcia ugody sądowej o podział majątku wspólnego. Sporządzamy wnioski o sądowy podział majątku wspólnego. Zajmujemy się kompletowaniem dokumentacji w tym zakresie oraz reprezentacją strony w postępowaniu o podział majątku, działając w charakterze pełnomocnika. Zarówno w kancelarii w Katowicach, jak i w Chorzowie zajmujemy się kompleksowym prowadzeniem spraw sądowych i pozasądowych o podział majątku. Ze względu na zróżnicowany poziom skomplikowania sytuacji majątkowej klientów, adwokat w naszej kancelarii każdorazowo traktuje sprawy o podział majątku indywidualnie.

Jeśli potrzebują Państwo pomocy adwokata podczas postępowania związanego z rozwodem bądź w innych kwestiach z zakresu prawa rodzinnego, zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią. Umówimy Państwa na spotkanie z jednym z naszych doświadczonych prawników, którzy świadczą pomoc prawną w naszych filiach w Katowicach oraz Chorzowie.

 

Zobacz również:

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.