Prawo rodzinne - Katowice

Sprawy rodzinno-prawne regulowane są poprzez przepisy Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego. Wyznacza on normy materialne przy sprawach rozwodowych, alimentacyjnych czy o przysposobienie. Takie sytuacje bywają niezwykle delikatne, ponieważ dotyczą osobistych, a czasami wręcz intymnych spraw. Stronom bardzo ciężko jest wtedy zachować obiektywizm i powstrzymać nadmierne emocje. Adwokaci z naszej Kancelarii świadczą usługi doradztwa prawnego dla klientów indywidualnych oraz reprezentują Klientów w trakcie postępowania przed sądami rodzinnymi. Zapewniamy indywidualne podejście do powierzonych nam spraw i dogłębną analizę Państwa sytuacji.

Pomoc adwokata w sprawach rozwodowych i alimentacyjnych

Sprawy rozwodowe, szczególnie jeśli małżonkowie posiadają małoletnie dzieci oraz nie mają rozdzielności majątkowej, bywają szczególnie skomplikowane. W ich przypadku pomoc adwokata przydaje się jeszcze na etapie przedsądowym. Prawnik przeanalizuje Państwa sprawę i podpowie, czy w danej sytuacji lepiej będzie się zdecydować na rozwód z orzeczeniem o winie, czy też bez jej orzekania. Pozwala to zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy na kosztowne postępowanie sądowe, które może nie przynieść oczekiwanego rezultatu. Nasi adwokaci świadczą także pomoc z zakresu spraw o alimenty. Pomagamy w uzyskaniu świadczenia alimentacyjnego na dziecko bądź byłego małżonka.

Sprawy z zakresu władzy rodzicielskiej

Odrębną dziedziną prawa rodzinnego są zagadnienia związane z zakresem władzy rodzicielskiej. W sprawach związanych z pozbawieniem i ograniczeniem władzy rodzicielskiej, zaprzeczeniem lub ustaleniem ojcostwa/macierzyństwa, uznaniem lub unieważnieniem uznania dziecka czy przysposobienia, zawsze warto przeanalizować sprawę razem z adwokatem. Pomoże on sporządzić odpowiednie pisma i skierować je do Sądu. Dzięki temu zyskują Państwo większą pewność, że sprawa zostanie rozpatrzona przez sąd bez dodatkowych komplikacji.

Czynności pozasądowe przy rozwodach

Podejmujemy się m.in. prowadzenia spraw rozwodowych. Nasi klienci mogą liczyć na kompleksowe wsparcie, a więc oferujemy im porady, a także reprezentację przed sądem. Przede wszystkim posiadamy bardzo bogate doświadczenie, dzięki czemu jesteśmy w stanie uporać się z wieloma różnorodnymi sytuacjami. Dobrze wiemy o tym, że podczas tego typu spraw ważą się losu zarówno osób dorosłych, jak i dzieci, a więc podchodzimy do nich z dużą dozą empatii.

Prowadzimy czynności pozasądowe przy rozwodach, takie jak zawarcie ugody, dotyczącej podziału majątku czy ustalenie opieki nad dziećmi. Jest to sposób na znaczne przyspieszenie procesu.

Czynności sądowe przy rozwodach

Jeżeli chodzi o czynności sądowe, jakie mają miejsce przy rozwodach, to można tutaj wyróżnić m.in. założenie akt sprawy, ustalenie terminów rozpraw czy sporządzenie pozwu rozwodowego. Zajmujemy się nimi wszystkimi i oferujemy naszym klientom pełną opiekę w trakcie prowadzonego postępowania. Pilnujemy dla nich terminów rozpraw, a także składania niezbędnej dokumentacji. Dzięki temu nasi klienci mogą czuć się spokojnie, ponieważ dbamy o ich interesy.

Podział majątku

Sprawy o podział majątku mogą być rozpoznawane w postępowaniu sądowym lub rozstrzygane w sposób umowny. W zakresie umownego, całkowitego lub częściowego podziału majątku zajmujemy się doradztwem prawnym oraz opracowaniem projektu umowy podziałowej. Udzielamy wsparcia prawnego w zakresie zawarcia ugody sądowej o podział majątku wspólnego. Sporządzamy wnioski o sądowy podział majątku wspólnego. Zajmujemy się kompletowaniem dokumentacji w tym zakresie oraz reprezentacją strony w postępowaniu o podział majątku, działając w charakterze pełnomocnika. Zarówno w kancelarii w Katowicach, jak i w Chorzowie zajmujemy się kompleksowym prowadzeniem spraw sądowych i pozasądowych o podział majątku. Ze względu na zróżnicowany poziom skomplikowania sytuacji majątkowej klientów, adwokat w naszej kancelarii każdorazowo traktuje sprawy o podział majątku indywidualnie.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.