Pomoc prawna dla klientów indywidualnych - Katowice

Nasza kancelaria oferuje klientom indywidualnym kompleksowe usługi prawne. Rozległe doświadczenie, które posiadamy, pozwala nam świadczyć pomoc prawną, dotyczącą wielu dziedzin prawa. Korzystając z usług naszej kancelarii, mogą państwo uzyskać pomoc m.in. z zakresu prawa odszkodowawczego – pomagamy uzyskać odszkodowania za szkody spowodowane w miejscu pracy, wynikające z błędu lekarskiego i innych zaniedbań, a także szkody komunikacyjne. Ponadto dochodzimy praw naszych klientów w następujących dziedzinach:

 • obsługa transakcji w obrocie nieruchomościami, w tym badanie stanu prawnego nieruchomości, prowadzenie negocjacji oraz doradztwo dotyczące uregulowania stanu nieruchomości;
 • zastępstwo prawne przed sądami powszechnymi i sądami administracyjnymi;
 • prawo spadkowe;
 • ochrona dóbr osobistych;
 • sprawy pracownicze;
 • prawo majątkowe małżeńskie;
 • sprawy karne i karnoskarbowe;
 • szeroko rozumiane prawo podatkowe;
 • prawo rodzinne i opiekuńcze;
 • prawo oświatowe;
 • prawo pracy.

Dlaczego warto zdecydować się na pomoc prawną?

Przymus adwokacko-radcowski obejmuje ściśle określone sytuacje jak np. złożenie skargi do Sądu Najwyższego. Mimo iż przed sądem każdy może bronić się samodzielnie, często pomoc adwokata okazuje się bardzo potrzebna. Jednakże nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że dzięki pomocy prawnika można zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Przede wszystkim specjalista może przeanalizować Państwa sprawę jeszcze na etapie przedsądowym i podpowiedzieć optymalne rozwiązanie, a także poinformować, jakie skutki prawne może ono spowodować.

Prawnik posiada także wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu spraw sądowych i pomoże odpowiednio przygotować się do rozpraw. Zadba także o to, aby wszelkie dokumenty były wypełnione w sposób poprawny i merytoryczny, dzięki czemu zyskuje się większą pewność, że sąd nie odrzuci wniosku/pozwu czy innego pisma procesowego jako niezasadnego lub nie zwróci się o jego uzupełnienie, co wydłuży czas trwania postępowania. W przypadku spraw rodzinnych, spadkowych z zakresu prawa cywilnego, które nierzadko wywołują duże emocje, prawnik obiektywnie przeanalizuje Państwa sytuację i zadba o to, aby konflikt nie eskalował w najmniej pożądanym momencie. Szczegółowych informacji na temat świadczonej przez nas pomocy prawnej udzielamy telefonicznie i mailowo.

Jeżeli szukają Państwo adwokata z Katowic, który zajmuje się takimi kwestiami, jak odszkodowania, prawo budowlane, prawo rodzinne, prawo spadkowe czy też rozwodami, serdecznie zapraszamy do nawiązania współpracy z naszą kancelarią prawną.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.