Odszkodowania od państwa ze względu na COVID-19

Od chwili pojawienia się w Polsce SARS-CoV-2 nasz kraj próbuje walczyć na różne sposoby z jego rozprzestrzenianiem się. Niestety, skutkiem ubocznym są restrykcje i obostrzenia wpływające na miliony Polaków. Część z nich została pozbawiona pracy, inny stracili dorobek życia zbudowany w branżach, które zostały szczególnie dotknięte przez pandemię.

Złożenie pozwu przeciwko państwu z powodu COVID-19 i wynikających z tej choroby skutków pozazdrowotnych, może zaowocować odszkodowaniem, które zrekompensuje poniesione w trakcie pandemii straty. Mogły one wynikać z powodu utraty pracy, ograniczenia możliwości zarobkowania spowodowanego nałożeniem restrykcji czy błędnych decyzji lub opieszałości urzędników w związku z nakładaną kwarantanną.

Nasza kancelaria adwokacka pomaga dochodzić rekompensaty za skutki COVID-19 od państwa zarówno w przypadku osób prywatnych, jak i właścicieli firm, którzy utracili płynność finansową swoich biznesów.

 

Odwołanie od kar sanepidu

Nałożone przez rząd nakazy i zakazy zostały zarówno dla przedsiębiorców, jak i innych obywateli obwarowane dotkliwymi karami finansowymi nakładanymi przez sanepid.

Są one szczególnie dotkliwe obecnie, gdzie właściciele restauracji, klubów, siłowni czy innych w danej chwili zamkniętych branż próbują na wszelkie możliwe sposoby utrzymać się na powierzchni. Niestety w wielu przypadkach kończy się to nałożeniem kar sięgających nawet 30 tys. złotych. Jeżeli zaliczacie się Państwo do tego grona osób, które czują się pokrzywdzone przez działania sanepidu i nie zgadzają się z wysokością kar, zapraszamy do kontaktu z nasza kancelarią. Jesteśmy w stanie pomóc wam i przeprowadzić przez cały proces odwołania się od kar nałożonych przez sanepid.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.